هوالــباقـــــی

إنالله وإنا إلیه راجعون

اعلامیه درگذشت حضرت آیت‌الله حاج شیخ ابوالقاسم مسیح شرقیان
تصویر اعلامیه مجلس اربعین حضرت آیت‌الله حاج شیخ ابوالقاسم مسیح شرقیان

«إذامات العالم الفقیه، ثلم فی الإسلام، ثلمة لا یسدّها شیئ إلی یوم القیمة»

روح استاد فرزانه، عالم ربانی، فقیه صمدانی، محقّق مدقق، أُسوه زهد وپارسائی، حضرت آیت الله حاج شیخ أبوالقاسم مسیح شرقیان- رضوان الله تعالی علیه، به ملکوت أعلی پیوست.

مرحوم حضرت آیت‌الله مسیح شرقیان
مرحوم حضرت آیت‌الله مسیح شرقیان

ایشان نمونه ای از عالمان سخت کوش و زاهدی بوده است که در راه کسب علم و دانش، و عمل به آموزه های دینی و علمی، سختی و مرارت های فراوانی کشیده است.
این جانب به عنوان یک طلبه کوچک، قریب بیست سال با معظم له، معاشرت و و نشر داشته ام و چه سعادتی که مدتی خوشه چین خرمن فضائل و کمالات آن عالم ربانی بوده ام. حقیر با لحظه شماری و شوق وصف ناپذیری خودم را مهیّای استفاده محضر آن عالم خستگی ناپذیر می کردم، تا ساعاتی (وقت یا بی وقت، شب یا روز، صبح یا عصر) وجود پرفیض و باوقارشان را درک کنم و چه بسا گاهی مدت ها صبر می کردم تا استاد آماده شوند، وقتی به وجد می آمدند، حال بسیار خوشی داشتند. و إشاره به جمله مرحوم میرداماد إسترآبادی می کردند، (أَین أبناءُ المُلوک مِن هذِه اللّذّة؟) .

ضایعه از دست دادن آن استاد بی بدیل، (در فقه و اصول، تفسیر و حدیث، فلسفه و عرفان، تاریخ و جغرافیا، ادبیات و منطق و.) را برای خود، و مردم منطقه به ویژه اهل علم، مصیبتی جبران ناپدیر می دانم.

ضمن عرض تسلیت به پیشگاه مقدّس صاحب عصر و ولیّ زمان حضرت بقیة الله فی الأرضین(عج)، طلاب، فضلا، أساتید، شاگردان وتمامی وابستگان و ارادتمندان آن آستاد راحل و سفر کرده، از طرف خود این ضایعه مؤلمه، را به همگی تسلیت عرض نموده و شادی روح آن عالم وارسته، صبر و أجر برای فرزندان داغدارش، از درگاه حضرت حقّ، مسألت می نمایم./ . 

والسّلام علی جمیع عبادالله الصّالحین
قم / سیدمحمد صالح جنّتی
18 صفرالأحزان سنه 1440 هــ. ق
6آبان ماه 1397 خورشیدی
ساعت 6 غروب یکشنبه

حضرت ,عالم ,استاد ,مسیح ,تسلیت ,آیت‌الله ,حضرت آیت‌الله ,مسیح شرقیان ,ابوالقاسم مسیح منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

جراحی بینی ، جراحی سینه، جراحي زيبايي ، جراحي شکم ، جراحی زنان، جراحی پلک، جراحی صورت، جراحی فک، جراحی گوش پریشان خدمات مکانیک و برق ایزدی راز پیشرفت در کار و زندگی SCORPION سایت رسمی سیدمحمد آرتند